‘Wesemann Laboreinrichtungen GmbH’ Temsilciliği

Dekolab, kurulduğu günden beri Almanya ve Avrupa’nın en önde gelen laboratuvar mobilyası üreticilerinden Wesemann Laboreinrichtungen GmbH firmasının temsilciliğini yürütmektedir. Yıllar içinde bu sektöre hizmet ve ürün sağlayan bir çok firma ile iş birliği sağlanmıştır.

Wesemann Laboratuvar Mobilyaları firması Wemer Wesemann tarafından 1963 yılında Bremen yakınlarındaki Syke’de kurulmuştur. Günümüzde Robert ve Frank Wesemann tarafından yönetilmekte olan firma dünya çapında en önde gelen laboratuvar mobilyası üreticilerinden biri olmayı başarmıştır.Syke’de yerleşik olan merkez fabrikada tüm metal aksamlar ve tesisatlar ile ilgili işlemler yapılmaktadır. Metal işlemek ve boya işlemleri için kullanılan robotlar sayesinde 350.000 mt profil işlenebilmektedir. Alman mobilya endüstrisinin merkezlerinden Bad Salzuflen’de bulunan fabrika ise en modern teknolojiler kullanılarak dolap ve mobilya aksamı üretimi gerçekleştirmektedir. 

Artan yurtdışı talepler ile beraber 2001 yılında Valentin Fischer ile beraber Wesemann International kurulmuştur. Wangen im Allgaü’de yerleşik olan firma ihracat rakamlarının her yıl artmasında büyük rol oynamıştır.

Wesemann, Syke